O firmie CEIBA

Nazwa firmy Ceiba pochodzi od nazwy gigantycznego tropikalnego drzewa Ceiba pentandra.

Drzewa te rosną głównie w lasach tropikalnych, w suchych obszarach Meksyku, Ameryki Środkowej aż po regiony Ameryki Południowej. Możemy znaleźć je w Peru, Boliwii, Brazylii, a nawet w Afryce Zachodniej.

Cechą charakterystyczną tego drzewa jest duża korona tworząca rodzaj parasola, który odsuwa korony innych drzew i daje schronienie wielu gatunkom roślin i małych zwierząt. Drzewo ma ogromny pień i mocne korzenie, co zapewnia mu stabilność. Już starożytni Majowie wierzyli, że drzewo Ceiba rosło w centrum ziemskiego świata, stąd też było dla nich święte. Umieszczali jego symbol na naczyniach, urnach i figurkach. Długie, gęste pnącza zwisające z jego potężnej korony symbolizowały połączenie pomiędzy światem rzeczywistym a światem dusz. Drzewo to było także inspiracją dla twórców filmu Avatar.

Obecnie, mimo że wycina się lasy pod dodatkowe grunty rolne, drzewa te pozostają nienaruszone i są przypomnieniem istnienia wielkich lasów, w których wcześniej rosły.

Dlaczego Ceiba?

Naszym celem jest bycie tak solidnym i stabilnym partnerem jak drzewo Ceiba, wybijające się ponad inne drzewa, z potężnym pniem i mocnymi korzeniami. Metodycznie i małymi krokami rozbudowujemy naszą firmę, tworząc nowe oddziały w poszczególnych państwach tak, aby nasi Klienci mogli mieć dostęp do najlepszych produktów zagranicznych producentów i dostawców. Naszym celem jest również ułatwienie kontaktu z lokalnymi producentami oraz bliskimi filiami naszych placówek na Słowacji, Węgrzech a także, od niedawna, w Polsce.

Nasza firma Ceiba Sp. z o.o. powstała jako dostawca hurtowy i detaliczny materiałów z kilku różnych działów tematycznych. Nasz katalog obejmuje dział folii ochronnych, samochodowych, okiennych oraz dekoracyjnych; dział wyposażenia dla archiwów, pracowni konserwatorskich, introligatorskich i artystycznych oraz dział bibliotek, muzeów oraz galerii.